Recenze Axago PCES-SA4

Přidáno: 20. listopadu 2018

Rozšiřující karta pro SATA disky
Funguje jak má

Nastavení funkcí a ovládání: Bez problémů
Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s.

Přidáno: 1. ledna 2018

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Snadná instalace
  • Funguje v pořádku
  • Disky se po připojení k řadiči (SATA) objevují jako externí zařízení (jako flashdisk apod.) - zbytečně se pak pletou v menu odpojení USB

Osly

Přidáno: 27. února 2017

Zakoupeno v CZC.cz

• AHCI pro desky které to nepodporují
  • TRIM pro SSD
  • z disku lze bootovat
  • česká podpora a jejich rychlá reakce
  • podle mne zbytečné eSATA které akorát zvyšuje cenu

Super pro SSD u starých desek

Ověřený zákazník suntech.cz

Karel K.

Přidáno: 16. října 2016

(Upraveno 16. října 2016)

Zakoupeno v suntech.cz

• Snadná instalace a zprovoznění dle návodu. Perfektní funkce, disk pracuje s rychlostí jako u běžných SATA II portů, zkoušel jsem na PCI-E I (PCI-E II nemám k dispozici) umí pracovat i s disky advanced format).
  • Návod je sice i v CZ, ale tak malými písmeny, že jsem ho musel luštit lupou. Asi o pár Watů větší spotřeba PC - je to další železo s elektronikou do PC navíc.

Píše se na krabici, že pracuje se všemi velikostmi disků v systémech od Windows XP až po Windows 10 a i Linux. To vše je téměř pravda, až na systém Windows XP 32 bit, kde to platí do max disku 2TB bez advanced format to je vidět plná kapacita. U disku s AF - advanced format v XP 32 bit se zobrazí pouze 746,5 GB. Pomůže jedině předělat disk na soubor GPT a do XP 32 bit přidat soubory pro GPT (pomocí GPT Loader, nebo jde ty dva soubory vzít i z 64 bit Windows XP - disk.sys - partmgr.sys - dávat je pomocí boot Paragonu, původní jsou chráněny proti přepsání). Windows XP 32 bit pak v GPT vidí maximální funkční kapacitu 1,99 TB. Pokud by byl vetší disk např. 3 TB tak ho systém může vidět celý, tj. po přepočtu skutečných 2,7 TB, ale to co je nad 2 TB je nefunkční a při zaplnění nad tuto hranici se soubory na disku začínají mazat a po restartu či vypnutí a zapnutí PC se pak disk znepřístupní. Nepomůže ani rozdělení disku na dva disky např, na 1,99TB a 0,7 TB. Po zaplnění aspoň jednoho z nich se znepřístupní a smaže ten druhý. V Windows 7 až 10 v zápisu GPT a v Linux jde zpřístupnit po úpravě v boot Paragonu plná kapacita velkých např. 3 TB, nebo 4 TB disků tj. i disků nad 2TB.
Prostě pohodový řadič. S vlastním biosem, ten nabíhá při startu Windows a cca o 3 sekundy prodlouží start. Disk není v biosu Windows vidět v Sata pozici, ale na jiném místě v pozici pro řadič.
Disk běhá a přenáší data subjektivně skoro rychleji než původní SATA II porty co mám na desce kam jsem ho namontoval. Mohu jen a jen doporučit všem co potřebují další sata I, II, III port.

Ověřený zákazník ALFA.cz

Přidáno: 18. září 2016

Zakoupeno v ALFA.cz

• bezproblémová instalace hardware i software na počítači s PCIe v. 1.1 x1 a Windows 10 Anniversary Update
  • nezaznamenal jsme

+ přidání portů SATA III které má základní deska neobsahuje
+ řadič dělá to co je v popisu
+ doporučuji
více vybavený řadič (např. 2x SATA III + 2x USB 3 s plným obsazením portů) bez možnosti dodatečného napájení (např. 6-pinovým konektorem) by patrně výkonově sběrnice PCIe v.1.1 nestačila napájet a zřejmě i výkonově (z pohledu datového toku) obsloužit

Nastavení funkcí a ovládání: Velmi intuitivní

Tomas Palyza

Přidáno: 8. března 2016

• Rychlost prenosu.
  • Nema RAID, ale momentalne mi to nevadi.
  • Radeji bych radic pro 4 HDD, jenze tam ceny bohuzel za Trojkovy SATA radic jdou nekam k 1500kc. Tohle by chtelo poresit.. Pak uz je lepsi Upg. cele MB desky, ovsem zase cena procesoru...

Spokojenost. Rychlosti pekne, spolehlivy bude, mam uz jedno AXAGO, a prestoze jsem se u toho starsiho kdysi lekl nekollik let starych ovladacu, tak je to jeden z mych nejspolehlivejsich HW. Takze AXAGO ted verim.
Naopak jsem na nektere kusy na www bazarech recenze, ze vubec pod urcitym beznym OS, napr. W7, nejdou rozjet..!

Ověřený zákazník LAN-SHOP.cz

Přidáno: 15. září 2015

Zakoupeno v LAN-SHOP.cz

• proste funguje
  • O neco pomalejsi nez SATA-3 na cipsetu desky, ale to se pozna jen s extremne rychlym SSD

Proste radic, ktery se da pridat, pokud SATA-2 na desce nestaci je brzdou pro SSD.

Nastavení funkcí a ovládání: Velmi intuitivní
Ověřený zákazník Comfor.cz